Ježíškova pošta

18.12.2018

Ježíškova pošta – tak se jmenuje tradiční charitativní akce v parku za Staroměstskou radnicí, pořádaná Nadací Pražské děti, na jejímž programu se kromě jiných dětí nebo třeba skutečných hvězd podílejí i děti z dětského domova v Krásné Lípě.

A protože se jedná o Ježíškovu poštu, mohou ji děti využít ke splnění svých přání. Tak jako právě děti z dětského domova, které Ježíškovi každoročně posílají svoje dopisy. A Ježíšek na ně vždy před Vánocemi myslí a prostřednictvím Nadace Pražské děti jim jejich přání plní.
Letos navíc dětem zazpíval populární a velmi sympatický zpěvák David Deyl, kterému zdatně předskakovala kapela Masakrózní hustec, dnes už legendární uskupení ze ZŠ Vodičkova. Velký ohlas ale měly také dětské mažoretky z České Lípy Rytmic, které jsou mistryněmi ČR a vicemistryněmi Evropy, a vystoupení dětí z dětského domova v Krásné Lípě pod názvem „Sloníci a hrošíci“.

Ježíškova pošta se už koná od roku 2002. Na centrální ploše Staroměstského náměstí je navíc po dobu konání vánočních trhů umístěna kasička pro dary, jejíž výnos je celý určen pro dětskou onkologii a hematologii ve FN Motol. Obdobně i o Velikonocích. Během minulých Vánoc se tak například vybralo čtvrt milionu korun. Nadace Pražské děti celkem od roku 2000 věnovala na léčbu dětských pacientů ve FN Motol 6,5 milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.