Betlémské světlo

16.12.2018

Nadace Pražské děti o Vánocích opět myslí na děti z Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol. Každoročně pro toto oddělení pořádáme v průběhu adventu charitativní sbírku, v rámci které je na centrální plochu Staroměstského náměstí umístěna kasička, kam mohou Pražané a návštěvníci vánoční Prahy vážně nemocným dětem přispět na zkvalitnění jejich péče. Vrcholem této sbírky je pak právě tradiční nadační akce Betlémské světlo.

Už potřicáté doputovalo ze Svaté země do Rakouska Betlémské světlo a z katedrály Neposkvrněného početí Panny Marie v Linci ho v neděli odpoledne přivezli čeští skauti přímo do Prahy.
V parku za Staroměstskou radnicí světlo přivítali děti a dospělí, kteří se účastnili už dvacátého ročníku s názvem „Betlémské světlo“, pořádané Nadací Pražské děti za podpory MČ Praha 1. A opět na ní vystoupili malí zpěváčci Les petits chanteurs, sbor působící při Francouzském lyceu v Praze. Kromě nich se do programu zapojili Eva Kriz, vítězka Superstar Sabina Křováková a legendární Jaroslav Hutka. Tento pestrý kulturní program tohoto pestrého kulturního programu mohli návštěvníci vánoční Prahy rovněž přispět na zmíněnou charitativní sbírku a také si odnést domů Betlémské světlo, a to buď ve vlastních lucerničkách nebo mohli obdržet od nadace svíčku se světlem zcela zdarma.

Betlémské světlo a přání krásných Vánoc s ním poslali do všech koutů Prahy i radní MČ Praha 1 Petr Burgr, Pavel Nazarský a zastupitelka Jitka Nazarská, kteří se akce u Staroměstské radnice spolu s dalšími sousedy rovněž zúčastnili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.