Děti z dětského domova si užily karnevalový výlet do Prahy

28.2.2022

 

Vedle péče o sportovní a kulturní aktivity děti z Prahy 1 jsme také patrony dětského domova v Krásné Lípě. Proto pro jejich děti pořádáme celou řadu zábavných kulturních programů a výletů. Jako naposledy minulý týden, kdy jsme dětem zajistili výpravu do Prahy na karneval. Nejprve jsme je pozvali na oběd do restaurace, aby měli dostatek energie na nabitý odpolední program.

Ten začal v parku za Staroměstskou radnicí, kde si pro ně připravilo pohádku Pejsek a kočička jdou do divadla Divadélko Romaneto. Děti tak navštívily historické centrum Prahy a užily si spoustu zábavy. Pak následoval workshop o požární technice a bezpečnosti pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Prahy 1. Děti se tak dozvěděly více o povolání hasičů, požární bezpečnosti a mohly si vyzkoušet také hasičské vybavení. Na příštím workshopu navíc dojde také na prezentaci hasicí techniky, takže se mají do příště na co těšit.

Na oplátku si dětičky připravily také krásné vystoupení pro nás a pány z hasičského sboru, které bylo opravdu kouzelné. No a pak už následovalo klasické karnevalové veselí v maskách. My věříme, že si děti z DD Krásná Lípa toto karnevalové odpoledne opravdu užily a budeme se na jejich návštěvu těšit zase příště.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.