Ohlédnutí za uplynulým rokem a PF2022

31.12.2021
Takhle vypadal náš poslední letošní program pro děti z MŠ Opletalova. Tematickou pohádku Vánoční napravená vesnice si pro ně připravila Myška Eliška. Na další programy se mohou děti těšit opět v příštím roce. Rok 2021 byl bezesporu dalším náročným rokem pro všechny z nás.

Naše děti to však měly obzvláště těžké. Během jarních vln pandemie se musely poprat s distanční výukou. Uzavřeny byly nejen školy, ale omezena také byla většina kulturních aktivit a sportu. To se pochopitelně zásadně dotklo i našeho sportovního projektu V Praze naučíme děti sportovat a kulturních programů.

Všechny aktivity jsme ovšem obnovili hned, jak to bylo možné. Po dlouhých měsících lockdownu mohly děti ze škol a školek z Prahy 1 znovu začít naplno sportovat. Hned, jak to protiepidemická opatření umožnila, jsme na konci května spustili sportování pro děti. Úžasné bylo, jak moc se děti na sportování těšily a že všechny nabízené lekce až do prázdnin obsadily doslova během pár hodin. Jen během června jich prošlo naším sportovním projektem, ve kterém si zdarma mohou osvojit základy celé řady sportů, přes 660. A zájem sportovat nepoklesl ani o prázdninách, kdy jsme uspořádali 7 turnusů sportovních příměstských kempů. V červnu jsme také obnovili naše kulturní programy pro děti z mateřinek. Po dlouhých měsících doma si tak dětičky mohly po celý červen užívat divadelní představení v parčíku za Staroměstskou radnicí.

Jsme nadšení, že děti během pandemie neztratili chuť sportovat. V prvním pololetí nového školního roku (tedy od září) se jich tenisu, plavání, pískování a squashe zúčastnily již zhruba 3 000. Také pro děti mateřinek jsme během podzimu uspořádali rekordní množství pohádkových představení. Věříme totiž, že sport a kultura neodmyslitelně patří k úspěšnému rozvoji našich dětí. Během roku jsme samozřejmě nezapomněli ani na děti z našeho patronátního Dětský domov Krásná Lípa. Ty si také užily tradiční výlet do Prahy spojený s kulturním programem. A samozřejmě je také navštívil nadační Ježíšek s dárky dle jejich vlastních přání. Chtěli bychom poděkovat Vám všem, kteří přispíváte do naší sbírky pro Kliniku dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.A děkujeme také Vám, kteří fandíte naší práci pro děti nejen z Prahy 1. Do nadcházejícího roku 22 přejeme především pevné zdraví!