Děti z „Curieovky“ prožily krásný týden na příměstském táboře

23.6.2016

Základní škola nám. Curieových chystá velké změny spojené s náročnou přestavbou půdních prostorů. Proto také v předstihu ukončila stávající školní rok. Řada rodičů, zvláště těch mladších žáků, tak přemýšlela o dalším programu svých dětí. Tento problém jim pomohla vyřešit radnice, která přišla s nabídkou velmi zajímavých volnočasových aktivit.

„Rozhodli jsme se dětem nabídnout na dobu, kdy jejich rodiče ještě nemohou na dovolenou a babičky také nezvládají zaskočit, sportovní příměstský tábor na hřišti Na Františku,“ prohlásila radní Prahy 1 pro školství, občanskou společnost a spolky Eva Špačková a dodala:„Fungoval od 20. do 24. června a přihlásilo se na něj celkem třicet dětí. A musím říci, že fungoval skvěle, za což děkuji spolku Sport 4 active a Nadaci Pražské děti, které pro děti připravily opravdu krásný program.“

Spolek Sport 4 active nabízí dětem z Prahy 1 celoroční sportovní vyžití. Mohou s ním na podzim a na jaře absolvovat bezplatné fotbalové a basketbalové tréninky, v zimě pak, rovněž bezplatné, hokejové a bruslařské tréninky. „Jsem velmi ráda, že ani tentokrát tento sportovní spolek nezklamal a že pro děti připravil zajímavý a různorodý program, díky kterému se seznámily se základy různých sportů, absolvovaly řadu soutěží a samozřejmě si odnesly i pěkné ceny,“ uvedla Eva Špačková, která průběh příměstského tábora pečlivě sledovala.

Podporovatelem a organizátorem velkého množství akcí pro děti je Nadace Pražské děti, která pomohla i tentokrát. „Zajistila a zaplatila dva dny v areálu Beachclubu na Strahově. A to bylo jásotu, protože děti tento areál velmi dobře znají, jelikož ho pravidelně navštěvují na tzv. pískování děti všech našich mateřských a základních škol,“ popsala Eva Špačková. I u nadace je třeba zdůraznit její nabídku celoročních velmi oblíbených a bezplatných aktivit pro děti, konkrétně pak plavání či bruslení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.