Malé kreslíře z Prahy 1 ocenili potomci Josefa Lady

28.6.2016

V pátek 24. 6. 2016 se děti z mateřské školy Národní a jejich kamarádi z Řásnovky dočkali opravdu vzácné návštěvy. Přišli za nimi pravnuci Josefa Lady, Martin a Viktor Ladovi, aby je pochválili a také odměnili za umělecká dílka, která děti připravily v rámci projektu „Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1“.

Oba pravnuci známého umělce se na výsledek snažení malých výtvarníků byli osobně podívat a během výstavy, kterou všechny mateřské a základní školy naší městské části oslavily sedmisté výročí narození Karla IV., se mohli přesvědčit o tom, že na Praze 1 roste spousta nadaných dětí. „Měla jsem velikou radost, když se pravnuci Josefa Lady na mě skrze Nadaci pražské děti obrátili a oslovili mě s nápadem ocenit naše šikovné děti. Společně s ředitelkou nadace JUDr. Danou Maršálkovou jsme vybraly nejnadanější předškoláky, kteří pak dostali pěknou knížku od spisovatele a malíře Josefa Lady,“ vysvětlila radní pro školství a spolky Eva Špačková, která byla zároveň iniciátorkou celého projektu o Karlu IV.

„Nyní si mohou děti v knížkách prohlížet hezké ilustrace, ale za rok touto dobou už si napínavé příběhy hlavních hrdinů určitě přečtou samy,“podotkl Martin Lada, jednatel společnosti Josefa Lady. Jeho bratr, Viktor Lada zase pozval děti na návštěvu kraje, který je spjat se životem velkého spisovatele a malíře kocoura Mikeše. Zatímco starší děti si listovaly v krásně ilustrovaných knížkách, mladší děti převzaly z rukou návštěvy krásná leporela s obrázky Josefa Lady.

Závěrem návštěvy popřáli vzácní hosté dětem krásné prázdniny plné nezapomenutelných zážitků a poděkovali jim za pěkné vystoupení, které pro ně děti připravily.

Více informací naleznete na: http://www.joseflada.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.