Den dětí 2016 plný hvězd

30.5.2016

Dne 29.5.2016 uspořádala Nadace Pražské děti Den dětí. Letos byla ovšem tato již tradiční dětská akce opravdu velkolepá, neboť se děti mohly celé nedělní odpoledne bavit díky hvězdami nabitému programu. V parku za Staroměstskou radnicí na ně čekala série opravdu rozmanitých vystoupení. Nechyběl tanec, zpěv, magie, yoyování, šerm, mažoretky či módní přehlídka.
Ale pěkně popořadě. Kdo jiný by totiž měl zahájit oslavu Dne dětí, než samy děti, které u nás samozřejmě dostaly vedle profesionálů možnost vystupovat také. Úvodního vystoupení se ujala skupinka těch vůbec nejmenších a nejroztomilejších mažoretek z České Lípy, které si říkají Rytmic. Jejich vystoupení Mimoni si doslova podmanilo celé Staroměstské náměstí, a proto jej v průběhu dne ještě zopakovaly. Následovalo hudební vystoupení žákovské kapely ze základní školy Vodičkova Masakrózní hustec. A vystoupení to bylo skutečně masakrózní, neboť si děti troufly jak na české písničky, tak na slavné americké hity.
Pak ale již přišla řada na profesionály. Na pódium totiž přišli mistři Evropy v yoyování SLUŠNÝ Team, kteří předvedli, že tento sport je čím dál populárnější a že stát se opravdovým mistrem stojí velké úsilí.
Druhý mistr, který vykouzlil úsměvy na tváři dětského publika, byl mistr České Republiky v moderní magii kouzelník Aleš Hrdlička. Ten děti okouzlil natolik, že jej na pódiu málem umačkaly.
Pak už ale přišel čas na zlatý hřeb letošního dětského dne. Vystoupila totiž dětská zpěvácká megastar David Deyl. Jeho čistý hlas si získal nejen dětské diváky, ale i dospělé a toto skutečně brilantní vystoupení se hned stalo doslova narvaným koncertem pod širým nebem.
V průběhu dne se však uskutečnila celá řada dalších vystoupení, krátkých i dlouhých, hudebních i uměleckých. Historický šerm je na našich nadačních dětských dnech již tradicí. A děti ho milují. Letos se o toto vystoupení postaralo divadlo historického šermu Rebel. Nechyběla ani módní přehlídka dětí ze ZŠ Vodičkova, která se nesla v duchu OP Artu.
Speciální sérii tanečních vystoupení pak předvedly děti z dětského domova v Krásné Lípě, jehož je Nadace Pražské děti patronem, a který se již tradičně nadačních dětských dnů účastní. Velký úspěch mělo obzvláště vystoupení Čokoláda, těch nejmenších z nich.
Vzhledem k nádhernému počasí se letošní Den dětí opravdu vydařil. Akci nám také přišla podpořit radní pro školství MČ Prahy 1 a členka správní rady nadace paní Mgr. Eva Špačková.
Celá akce se konala ve spolupráci s MČ Praha 1 pod záštitou 1.zástupce starosty MČ Prahy 1 pana Daniela Hodka.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.