Na masakrózní oslavě Dne dětí to roztočili nejen mistři Evropy, ale i mouchy…

2.6.2014

Co se to tedy 1.6.2014 v parku za Staroměstskou radnicí vlastně dělo? Nadace Pražské děti ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 zde již tradičně pořádala zábavnou show v rámci Dne dětí. Odpoledne plné legrace odstartoval krátce po poledni starosta Prahy 1 Odlřich Lomecký a podpořit ji i s dcerkou přišel také 1. zástupce starosty Daniel Hodek, který je zárověň předsedou správní rady nadace.
 
A jaké to byly mouchy? Ne, Den dětí opravdu nenarušil žádný obtížný hmyz, ale právě naopak! Celý program zahájily svým vystoupením „O muškách a žábě“ roztomilé dětské mažoretky z České Lípy, které se okamžitě si publikum okamžitě zamilovalo, neboť i přes svůj předškolní věk předvedly vystoupení hodné profesionálek. Program ovšem hned v zápětí pokračoval dalším profesionálním vystoupením. Na scéně se totiž objevili mistři Evropy v yoyování – SLUSNY TEAM. A ti předvedli opravdu „slušnou“ show, do které zapojily i děti z obecenstva, které si domů odnesly jako dárek soutěžní yoyo. A skutečně maskorózní bylo poté další vystoupení žákovské kapely ze ZŠ Vodičkova, jejíž činnost Nadace Pražské děti dlouhodobě podporuje. Kapela „Masakrózní hustec“ roztančila celé obecenstvo. Na její vystoupení navázaly dívky z textilního ateliéru ZŠ Vodičkova se svojí nápaditou dětskou módní přehlídkou vlastnoručně zhotovených modelů. Ty nejmenší děti dorazil rozesmát klaun Ferda se svým psem, bernardýnem Bohouškem. Speciálními hosty Dne dětí byly děti z Dětského domova Krásná Lípa, které se zábavného programu účastnily nejen jako diváci. Zatímco dívky nacvičily vystoupení roztleskávaček „Aplaus“, kluci předvedli svůj MTV Dance. A ješte než se malé mouchy rozletěly domů, tak na vyžádání publika své vystoupení na závěr zopakovaly. Pro přítomné děti, kterých dorazilo opravdu hodně, připravila nadace drobné dárečky, takže si všechny domů vedle zážitků odnesly i malou hračku.
 
A jelikož počasí akci přálo, všechna vystoupení byla úchvatná, a co je nejdůležitější, děti se bavily, tak se dá říci, že se Den dětí v parku za Staroměstskou radnicí opravdu povedl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.