Už 20 let pořádá Nadace Pražské děti sbírku pro dětskou onkologii FN v Motole

Naše každoroční sbírka pro Kliniku dětské hematologie a onkologie 2.LF UK a FN Motol letos slaví 20 narozeniny. Tuto sbírku pořádáme vždy v průběhu adventu a Velikonoc, kdy je možné přispívat do kasičky umístěné na Staroměstském náměstí v Praze. Za dobu trvání sbírky se nám již podařilo vybrat přes 7 milionů korun.

 

 

Vánoční svátky jsou tradičně obdobím solidarity a pomoci bližním a potřebným. My se v tomto období každoročně zaměřujeme na pomoc dětem s vážným onkologickým onemocněním. Právě tyto děti potřebují tu nejlepší možnou péči, jaká se jim dostává  od lékařů v KDHO FN v Motole. A cílem naší tradiční sbírky je přispět na zkvalitnění této péče. Příspěvky, které Pražané a návštěvníci vánočního centra Prahy věnují do kasičky byly v minulosti využity na nákup monitorů životních funkcí jednotky intenzivní péče a další dovybavení oddělení pacientů a laboratoří.

 

Léčba dětí s nádorem trvá zpravidla 6 – 12 měsíců. Podle přednosty, který se oboru věnuje více než 40 let, se v současné době daří lépe léčit například leukémii. Dříve podle něj léčba pomohla 2 z 10 pacientů. Dnes se jich ze stejného počtu podaří vyléčit 8 – 9. Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol v Praze se věnuje diferenciální diagnostice a komplexní léčbě dětí se zhoubným nádorem, zhoubným onemocněním krve a dětem s poruchou krvetvorby. Klinika zajišťuje komplexní pediatricko-onkologickou péči pro dětské pacienty všech věkových kategorií. Tvoří ji několik lůžkových oddělení, včetně JIP a transplantační jednotky, denní stacionář, specializované ambulance a rozsáhlé laboratorní centrum.

 

Je tomu rok, co slavnostní šek ve výši 1,1 mil. korun převzal přednosta kliniky prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. z rukou předsedy správní rady Nadace Pražské děti a 1. místostarosty MČ Praha 1 Ing. Petra Hejmy. Letos pak celkový výtěžek dvacetiletého trvání sbírky přesáhl neuvěřitelnou 7 milionovou hranici.

 

„Jsme velmi rádi, že naše tradiční, letitá spolupráce nadále pokračuje. Pomoc Nadace Pražské děti je nejen dlouhodobá, ale i důležitá, a to, co od ní dostáváme, jsou pro nás veliké peníze a moc pro nás znamenají,“ ocenil přednosta Jan Starý.

 

Za to vše pak vděčíme především Vám, kteří v průběhu Vánočních a Velikonočních svátků přispíváte! Děkujeme!

O naší sbírce napsali:
https://www.prazskypatriot.cz/motolska-klinika-dostala-od-nadace-prazske-deti-sek-na-1-1-milionu-korun-penize-pomohou-lecbe-deti/

https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-1/10553/milionovy-dar-pomuze-onkologii-v-motole

https://www.praha1.cz/charitativni-sbirka-podporuje-lecbu-vazne-nemocnych-deti/

https://www.fnmotol.cz/odbor-komunikace/tiskovy-servis/novinky/archiv-2019/2062019-nadace-prazske-deti/

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.