Staroměstské náměstí přivítalo děti i Mikuláše

4.12.2015

Městská část Praha 1 a Nadace Pražské děti pozvaly děti z mateřských a základních škol, ze školních družin i z domovů na mikulášský den plný zábavy, soutěží, písniček, radosti a hlavně mikulášské nadílky. A bylo plno. Plno bylo také skvělé zábavy.

Už od rána pochodovaly ulicemi ke Staroměstskému náměstí úhledné dvojřady capartů ve slušivých bezpečnostních vestách a s natěšenými pohledy plnými očekávání velkého dobrodružství. A to na ně také čekalo. Na pěkném malém náměstí za Staroměstskou radnicí, kde stálo slavnostně nazdobené pódium se jmelím, žárovkami a nakresleným Mikulášem s andělem a čertem.

Ne, ne – u kreslených postaviček rozhodně nezůstalo: brzy totiž dorazila zaručeně pravá a pěkně živá mikulášská trojice.

„Jsme tu s dětmi velmi rádi a věříme, že se jim připravený program bude líbit,“ řekla na úvod radní pro školství Prahy 1 Eva Špačková, která dětem přinesla i pohádku o Mikulášovi, kterou měla doma v knihovně. Velmi brzy také poznala, že se o dobrou náladu dětí nemusela obávat.

Děti spolu s ní přivítal i 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek, který se s mnohými dětmi neviděl poprvé, a tak všichni s chutí zavzpomínali na akce, které už pro ně radnice a Nadace Pražské děti dříve připravily. A protože bylo trochu chladno, společně si u toho pro zahřátí zaskákali.

A aby nebyla mikulášská trojice v přesile, dorazil i zástupce starosty Richard Bureš. „Návštěva Mikuláše je vlastně takovým malým skládáním účtů, které nelze ošidit, protože Mikuláš moc dobře ví, jestli jsou děti hodné, nebo jestli zlobí. Mikuláš je ale tak moudrý, že nakonec všechny děti povzbudí a podaruje. To u nás dospělých je skládání účtů už poněkud přísnější,“ poznamenal Richard Bureš s úsměvem.

Všichni tři se pak s ředitelkou nadace Danou Maršálkovou pečlivě starali o to, aby „mikulášské účtování“ proběhlo tak, jak má, aby Mikuláš náhodou na někoho nezapomněl a aby všechny děti odcházely spokojené.

„Jsme moc rádi, že se dětem tady líbilo, a všem jim samozřejmě už dopředu přejeme krásné Vánoce a radost z dárků od Ježíška,“ zhodnotil nakonec vydařený mikulášský den Daniel Hodek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.