Sportuj doma s Nadací Pražské děti

2.11.2020

 

Nadace Pražské děti dlouhodobě podporuje sportování dětí z Prahy 1. Vzhledem k epidemii Covid-19 však byly děti opět nuceny přejít na distanční výuku, v rámci které jsou však možnosti tělesné výchovy a sportu omezené. Proto jsme připravili sportovní SOUTĚŽ pro děti „Sportuj doma s Nadací Pražské děti“! Naši trenéři sestavili speciální sérii sportovních lekcí s doma dostupnými pomůckami (koště, bota, toaletní papír, atd.). Díky naší soutěži si všechny děti mohou doma procvičit obratnost a navíc získat jako odměnu zajímavé ceny v celkové hodnotě 30 000 korun.

 

Všechny podrobnosti a instrukce k soutěži naleznete na webu sportovního projektu nadace www.prazskedeti.info. Na této webové stránce, kterou si děti otevřou, je jednoduchý návod, jak se soutěže mohou zúčastnit.

 

Naším cílem je motivovat děti, aby nepřestávaly cvičit ani doma. Snažíme se alespoň trochu tímto způsobem nahradit sportovní aktivity, které děti s námi za normální situace prožívají po celý rok v rámci zpestření školní výuky tělesné výchovy.

 

Znáte náš sportovní projekt pro děti?
Ve školním roce 2018/19 se ho zúčastnilo již přes 9000 dětí ze škol a školek z Prahy 1, 5 a 6.

 

Sportovní projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ pořádá Nadace Pražské děti již od roku 2013. Díky tomuto projektu mají možnost děti z centra Prahy pravidelně sportovat a to zcela zdarma!

 

V roce 2015 jsme provedli dotazníkové šetření jehož tématem byl sport a tělesná výchova v základních a mateřských školách na území Prahy 1. Hlavním zjištěním byl nedostatek kvalitních sportovních prostor (tělocvičen a hřišť) v ZŠ v centru Prahy, který neumožňuje plnohodnotnou tělovýchovnou činnost ZŠ během hodin školní tělesné výchovy (malé tělocvičny, nedostatek tělocvičen a venkovních hřišť u škol. MŠ nemají zahrady nebo hřiště.

 

My si však myslíme, že pohybové návyky dětí a základní sportovní dovednosti jsou pro rozvoj dětí moc důležité. Proto jsme chtěli dětem ze všech mateřských a základních škol dopřát více pohybu v profesionálním prostředí. Výsledkem této naší snahy se stal ve spolupráci s MČ Praha 1 a naším sportovním partnerem Beachclub Praha Strahov právě tento projekt.

 

A o co konkrétně tedy jde?

 

Naším cílem je sportovními aktivitami podpořit pohybový rozvoj dětí. Těmito aktivitami jsou:

Plážové sporty (pískování)
Plavání
Bruslení
Tenis
Squash

 

Všechny aktivity jsou zcela zdarma včetně pomůcek, které podle požadavků dětí (např. brusle). Zajistíme také dopravu na velká kvalitní sportoviště. Na vybrané sportoviště je na základě požadavku učitele vypraven autobus. Lektorský tým je tvořen trenéry s odbornou licencí v každém sportu a se zkušeností s prací s dětmi. Sportovní program je šitý na míru všem věkovým kategoriím děti. Učitelé se nemusí do činností zapojit, děti na sportoviště jen doprovází a dozorují.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.