aktualita11.jpg

Shalom Tomas Neuman tvořil s dětmi

26.6.2014

Na konci června navštívil Prahu světoznámý představitel fusionismu a multisensorického umění Shalom Tomas Neuman. Nadaci Pražské děti spolu s Galerií umění pro děti se tak naskytla příležitost připravit jedinečný projekt pro děti pod uměleckým vedením tohoto mistra. V parku za Staroměstskou radnicí proto vznikla, i díky překrásnému počasí, unikátní dílna pod širým nebem, kde si děti mohly vyzkoušet různé umělecké disciplíny.
 
Hlavní myšlenkou bylo nebát se experimentovat, využívat zvuk, pohyb, kresbu, malbu, koláže, apod. Děti si vybraly k tvorbě umění recyklovatelné materiály, barvy, hudební nástroje a jiné nejrůznější objekty, jako jsou například hračky, které vydávají zvuk a inspirují děti v jejich fantazii.
 
„Budeme společně překračovat hranice mezi hudbou, malbou a herectvím. Objasníme dětem, že dělat umění v jakékoliv umělecké formě a disciplíně vychází vždy z jednoho místa, totiž z vnitřní potřeby tvořit“, řekl před zahájením workshopu Shalom Neuman. Obdobnými projekty se ostatně zabývá Shalom po celém světě.
 
Výsledkem uměleckého snažení byla nakonec úžasná společná zeď z jednotlivých děl vytvořených dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.