Piknik na Kampě

4.6.2018

Kampa – to je místo pro piknik jako stvořené. A že piknikování není jen výsadou dospělých, ale i těch malých a nejmenších, se mohli přesvědčit všichni, kteří přijali pozvání a přišli tuto neděli do parku Kampa na oslavu Dne dětí.

„Pozvali jsme děti i jejich rodiče, abychom společně oslavili Den dětí, popřáli jim a pobavili je a abychom také přispěli k větší soudržnosti nás, kteří žijeme v centru hlavního města,“ prohlásil radní hlavního města a 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek.

Ten spolu se svými kolegy a Nadací Pražské děti připravil krásný a pestrý nedělní program, jehož součástí byla vystoupení mažoretek a dětí z Dětského domova Krásná Lípa, Žonglérské školy klauna Fíly nebo třeba kytaristy Miroslava Řehoře. Divadélko Romaneto si zase pro děti připravilo pohádku O pejskovi a kočičce.

„Kromě zábavy jsme nezapomněli ani na ponaučení a prevenci, ukázky první pomoci, práce dobrovolných hasičů z Prahy 1 i městských strážníků,“ dodal pražský radní Libor Hadrava. A nechyběly samozřejmě ani populární skákací hrad a malování na obličej a pro milovníky táborových ohňů bylo nachystáno opékání skvostných špekáčků, které si pak mohli vychutnat na dekách, které jim pořadatelé ochotně zapůjčili.

„Po celou neděli nám přálo krásné počasí, a tak panovala skvělá nálada a ze všech koutů se ozýval nadšený dětský smích,“ popsala radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, jež akci rovněž podpořila a pro pořadatele, kteří nezapomněli ani na krásné dárky a ceny pro děti, měla jen slova chvály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.