Ohlédnutí za rokem 2023 a PF2024

29.12.2023

S blížícím se koncem roku se naše pozornost tradičně otáčí směrem k dětem, které statečně bojují se závažným nádorovým onemocněním na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Právě na zkvalitnění péče o ně putují prostředky z naší každoroční sbírky. Vám všem, kteří jste opět přispěli do kasičky na Staroměstském náměstí nebo na sbírkový účet patří obrovský dík. Prostředky na našem transparentním sbírkovém účtu činily před Vánoci více než 600 tisíc korun a my se nemůžeme dočkat, až po Vánocích opět odpečetíme kasičku.

Rovněž v období Vánoc myslíme na děti z našeho patronátního Dětského domova Krásná Lípa. Jim opět patřil náš poslední letošní program Ježíškova pošta. Jeho cílem je splnit dětem, které vyrůstají v dětském domově jejich vánoční přání, jenž adresují Ježíškovi. Protože však Vánoce nejsou jen o dárcích, ale také o společných zážitcích a pohodové atmosféře, uspořádáme každoročně dětem výlet do Prahy na Staroměstské náměstí, kde mohou nasát vánoční atmosféru. V parku za Staroměstskou radnicí jsme pro ně i letos připravili také zábavný program o který se postarala legenda Kouzelné školky Michal Nesvadba, zpěvačka a moderátorka Šárka Marková a dětské mažoretky Rytmic z České Lípy. A na pódiu se se svými nacvičenými vystoupeními předvedly pochopitelně i děti z dětského domova.

Rádi bychom se však ohlédli za celým rokem, který přinesl spoustu našich tradičních aktivit, ale i projekty zcela nové. Po celý rok s námi děti ze škol a školek z Prahy 1 sportovaly zcela zdarma na kvalitních sportovištích díky našemu projektu V Praze naučíme děti sportovat, který letos oslavil 10. narozeniny. Tisíce dětí ročně se díky němu každý rok učí základy bruslení, tenisu, plavání, plážového volejbalu a squashe s profesionálními trenéry. Aktivní pohyb je totiž nezbytnou součástí zdravého vývoje našich dětí a u nás na Praze 1 jsou podmínky pro aktivní sportování limitované. Přečtěte si, kolik dětí se projektu účastní, a jak přesně to celé funguje.

Rovněž jsme uspořádali desítky divadelních, kouzelnických a hudebních programů pro děti z mateřských školek z Prahy 1 v parku za Staroměstskou radnicí. Věříme totiž, že kulturní zážitky prospívají rozvoji malých dětí.

Naopak zcela poprvé jsme letos uspořádali festival, jehož hlavními hvězdami byly vaše děti. Umění a hudba jsou zcela zásadní pro rozvoj našich dětí. Staroměstské mosty mezi městy jsme uspořádali ve spolupráci se Základní uměleckou školou Biskupská, a vy se můžete podívat, jak šikovné děti z Prahy 1 jsou.

Rádi bychom poděkovali Vám všem, kteří fandíte naší práci pro děti nejen z Prahy 1. A dík patří samozřejmě také všem, kteří nám v našem úsilí pomáhají – trenérům, učitelům, vystupujícím, vychovatelům, lékařům a všem dalším partnerům. A samozřejmě také všem skvělým dětem!

Budeme rádi, když dáte „to se mi libí“ našemu facebookovém profilu, kde s vámi pravidelně sdílíme vše podstatné.

Do nadcházejícího roku 2024 přejeme především pevné zdraví!

Vaše Nadace Pražské děti