O kulturní program pro děti z mateřských škol se staráme i o prázdninách

30.7.2023

I když spousta dětí odjíždí na prázdniny s rodiči na dovolené nebo za babičkami, je také řada těch, které i v létě navštěvují mateřské školy. A právě pro ně každoročně pořádáme naši sérii pohádek a kulturních programů nazvanou Pohádkové prázdniny. Každý týden v červenci si tak děti mohly užít kulturní programy v parku za Staroměstskou radnicí. A ty, které si za námi udělaly se školkou výlet a strávily s námi dopoledne na čerstvém vzduchu, vždy odcházely s úsměvem od ucha k uchu.

V prvním červencovém týdnu dorazily dětičky ze školek v Řásnovce, Národní a Modré nebe na pohádku Kouzelný zvon, kterou si pro ně připravilo loutkové Dřevěné divadlo. O týden později za námi předškoláčci z MŠ Národní a Řásnovky udělaly výlet znovu. A přidaly se k nim také děti ze školky YMCA Palác. A v parku za Staroměstskou radnicí na ně čekala spousta skotačení a tancování. Probíhal tam totiž zrovna Námořnický bál s Inkou Rybářovou.

A také druhá polovina července přinesla spoustu zábavy. Na pohádku O Koblížkovi v podání Sváťova divadla za námi dorazilo více než 70 dětiček a kromě MŠ Masná a YMCA jsme se setkali i se spoustou maminek s dětmi, které za námi do parčíku dorazily. A červenec jsme uzavřeli opět s Dřevěným divadlem a pohádkou Zvířátka a loupežníci.

A pokud jste první polovinu prázdniny trávili mimo Prahu a naše programy vám unikly, pak nezoufejte. Pohádkové prázdniny ještě nekončí a už pro vás chystáme programy na celý srpen.