Nadace Pražské děti darovala školkám a školám Prahy 1 celkem 240 tisíc korun

18.11.2019

 

 

Symbolické šeky, pro každou mateřskou a základní školu v hodnotě 20 tisíc korun, po roce opět předala Nadace Pražské děti ředitelkám a ředitelům škol zřizovaných Městskou částí Praha 1. Slavnostní setkání se uskutečnilo v restauraci Kotleta na Staroměstském náměstí.

 

„Učitelské povolání je velmi náročné a naši pedagogové a jejich školy si zaslouží naši velkou podporu – podporu od všech, a to skutečnou, faktickou, a nikoliv jen slovní,“ prohlásil 1. místostarosta Prahy 1 a předseda správní rady Nadace Pražské děti Petr Hejma, který šeky spolu s ředitelkou nadace Danou Maršálkovou školám předal.

Setkání se rovněž zúčastnili místostarosta pro školství a otevřenou radnici Pavel Nazarský. „Naše školy jsou nejen velmi kvalitní, ale i otevřené vůči rodičovské veřejnosti a celé okolní komunitě, s níž intenzivně spolupracují, a nadační dar je takovým symbolickým projevem otevřenosti vzájemné spolupráce“, vyzdvihl Pavel Nazarský.

 

A jak školy a školky využijí dar od Nadace Pražské děti? Například ZŠ nám. Curieových díky němu zakoupí pro děti brusle, Brána jazyků tradičně podpoří jazykovou výuku, ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského koupí šatní skříňky, MŠ Opletalova, Masná a Pštrossova zaplatí didaktické pomůcky a hračky, Malostranská ZŠ sportovní vybavení na lezeckou stěnu a MŠ Národní využije dar pro zaplacení školního výletu a jeho interaktivního programu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.