Nadace Pražské děti a Praha 1 učí děti sportovat

23.2.2016

Více než tři tisícovky dětí z mateřských a základních škol Prahy 1 se zapojily do projektu „Praha 1 naučí děti plavat, bruslit a sportovat“, který za vydatné dotační podpory Městské části Praha 1 zorganizovaly Nadace Pražské děti a Beachclub Strahov. Projekt dětem nabídl tzv. pískování, bruslení a plavání. Jeho zatím poslední ročník, který odstartoval v loňském lednu, vyvrcholil toto úterý na ledové ploše sportovního areálu „Na Františku“.

„Projekt se zaměřil na rozvoj pohybových dovedností předškolních a školních dětí a během jeho zatím posledního ročníku se do něj zapojily všechny mateřské a základní školy zřizované naší městskou částí. Celkem pak úctyhodných 3 200 dětí, mnohé i opakovaně,“ popsal Daniel Hodek, předseda správní rady Nadace Pražské děti a zároveň 1. zástupce starosty Prahy 1.

Nadace Pražské děti a Beachclub Strahov nabídly dětem v rámci celého ročníku „pískování“, což jsou pohybové hry na hřišti s pískem pro beachvolejbal, realizované vždy s ohledem na věk a vývoj pohybových dovedností dítěte; dále kurz bruslení – od základních kroků u dětí MŠ až po bruslení II. stupně ZŠ – a také kurz plavání – opět od základních prvků u dětí z mateřských škol až po plavání tentokrát I. stupně základních škol.

„Třídy dětí byly navíc na jednotlivá sportoviště podle objednávek škol dopravovány autobusy a k dispozici jim byli odborní lektoři a trenéři i půjčovny sportovních pomůcek. Vše pak probíhalo v areálech Beachclubu Strahov, hřiště Na Františku, organizace YMCA a stadionu HC Kobra,“vysvětlila radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková.

Z pečlivě vedených statistik vyplývá, že na každou lekci bruslení dorazilo ze škol Prahy 1 v průměru zhruba 90 dětí, na plavání se počty dětí pohybovaly okolo 50 a na pískování instruktoři pokaždé přivítali více než 40 malých sportovců. Celkem se uskutečnilo 166 lekcí.

„Jak všichni moc dobře víme, současný způsob života sport z okruhu zájmů dětí bohužel spíše vytěsňuje, a tak jsme velmi přivítali projekt Nadace Pražské děti a Beachclubu Strahov, protože to je velmi dobrý způsob, jak rozšířit čas věnovaný v rámci výuky právě sportu,“ vysvětlila Eva Špačková a zdůraznila také podporu, kterou radnice Prahy 1 poskytuje spolkům a dalších neziskovým organizacím zajišťujícím volnočasové sportovní aktivity dětí na území první městské části.

Celkem se uskutečnily už tři ročníky projektu. V prvních dvou se děti věnovaly zmíněnému pískování, poslední ročník pak přinesl rozšíření o plavání a bruslení. „Vše bylo po celý rok velmi dobře připraveno, za což patří všem organizátorům a školám velké poděkování, a já věřím, že se už teď můžeme těšit na další povedený ročník,“ uzavřel Daniel Hodek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.