Nadace opět potěšila školy a školy z Prahy 1

Mateřské a základní školy zřizované Městskou částí Praha 1 se už týden před Vánocemi dočkaly dárku od Ježíška, který navštívil Nadaci Pražské děti. A nepřiletěl s prázdnou: pro každou školu tam v úhledném balíčku nechal dvacet tisíc korun, které poslouží k nákupu vybavení podle potřeby jednotlivých škol a jejich dětí. Celkem tak školy a školky obdržely skvělých 240 tisíc korun.

O další distribuci Ježíškova dárku se pak postaral předseda správní rady Nadace Pražské děti a 1. zástupce starosty MČ Praha 1 Daniel Hodek, který šeky s příslušnou částkou osobně předal ředitelkám a ředitelům škol. „Věřím, že stejně jako v uplynulých letech tento dar opět poslouží svému účelu a pomůže zkvalitnit vybavení našich mateřských a základních škol,“ řekl Daniel Hodek. 

K jeho slovům se připojila i radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se slavnostního předání šeků rovněž zúčastnila.„Velmi děkuji Nadaci Pražské děti za výbornou spolupráci a podporu našich škol i aktivit zaměřených na děti z mateřských a základních škol,“ocenila Eva Špačková.

Nadace Pražské děti se o podporu činnosti „mateřinek a základek“ z Prahy 1 snaží po celý rok a každoročně, a to cestou různorodě zaměřených projektů a akcí. Jednorázový víceúčelový dar ve výši dvacet tisíc korun od ní jednotlivé školy obdržely už v uplynulých letech.„Školy si z této částky mohou zakoupit vše pro zkvalitnění výuky a péče o děti. V minulém roce to byly například didaktické a logické hry pro děti z prvního stupně ZŠ nám. Curieových, sportovní vybavení na zahradu MŠ Revoluční či didaktické vzdělávací hračky pro děti z MŠ Opletalova. Malostranská ZŠ si zase zakoupila dataprojektor, MŠ Pštrossova prolézačku, židle a stoly pro děti a MŠ Letenská se může pochlubit novým molitanovým bazénkem a do něj novými kvalitními míčky,“ vyjmenovala některé příklady využití ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.