Mikuláš dorazil i na Ovocný trh a jeho kluziště

5.12.2016

Ovocný trh a jeho kluziště, které bude v provozu do 31. ledna, hostily v pondělí Mikulášský den, který tam pro děti připravila Městská část Praha 1, a to ve spolupráci s Nadací Pražské děti. Celé akci navíc předcházela dopolední Mikulášská show, kterou městská část a nadace zorganizovaly speciálně pro mateřské školy v parku u Staroměstské radnice.

„Je dobře, že Mikuláš dětem připomíná, že je třeba se pěkně chovat, na druhou stranu je také fajn, že je příchod mikulášské trojice spojen s písničkami, koledami a vůbec zábavou,“ vysvětlila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, pod jejíž patronací a dohledem mikulášský rej proběhl.

„Velké poděkování patří mým kolegům – zástupci starosty Prahy 1 Richardu Burešovi a radnímu hlavního města a 1. zástupci starosty Prahy 1 Danielu Hodkovi, kteří neváhali s pomocí,“ ocenila Eva Špačková, která nezapomněla ani na účinkující: „Moc děkuji Českému Animačnímu Týmu, který se postaral o zpívání, tancování i soutěže, hudební legendě – Masakróznímu hustci – za jedinečnou interpretaci krásných koled i šikovným krasobruslařkám a samozřejmě Divadélku Romaneto, jež se skvěle zhostilo dopoledního programu pro mateřské školy.“

V pondělí sice v ulicích – a na ledovém kluzišti obzvlášť – panoval nepříjemný mráz, ale to nikomu na Ovocném trhu nevadilo – dětem na ledě tedy určitě… Zvlášť když se skvěle bavily a navíc obdržely i pěkné dárky – zlaté čokoládové groše a úžasné plyšáky. A jako zlatý hřeb pak navíc dorazil Mikuláš s doprovodem.

Přejeme vám pěkný advent a zveme vás na adventní zpívání a další předvánoční akce

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.