Léto dětí z Prahy 1 bylo pohádkové

31.8.2023

Každý týden kulturní programy pro děti z našich mateřských školek? Přesně takové bylo léto pro naše předškoláky. Naše nadace uspořádala pro děti každoroční sérii kulturních programů na čerstvém vzduchu v parku za Staroměstskou radnicí. Proč? Protože podporovat sportovní a kulturní rozvoj dětí z centra Prahy je naše dlouhodobá mise. A myslíme si, že jak pohyb, tak kultura patří ke zdravému vývoji našich dětí. A proč být v létě zavřený v budově školky, když si můžete udělat hezký výlet za pohádkou.

O tom, co se v parku za Staroměstskou radnicí konalo během července, jsme vám už říkali. A slibovali jsme, že také v srpnu budou mít děti, které přes léto zůstaly ve školkách, na co se těšit. V srpnu jsme začali pohádkou Princezna a drak v podání Divadla Vysmáto. Na pohádku za námi dorazily nejen dětičky z mateřinek ale také spousta maminky nejen z celé Prahy, ale dokonce ze všech koutů Česka. Ostatně maminky s dětmi si nás v létě opravdu oblíbily, protože jich spousta chodilo pravidelně, a tak naše malé venkovní hlediště doslova praskalo ve švech i na dalším programu. Tím byla Vodnická pohádka, kterou zinscenovalo Divadélko Romaneto.

A ve druhé polovině srpna jsme si ještě s dětmi vychutnali pohádku O Palečkovi, kterou pro dvě školky sehrálo Dřevěné divadlo a pohádku O Budulínkovi v podání Sváťova divadla.

Že je vám smutno, že už prázdniny končí? Nezoufejte, školy v Praze 1 jsou super a navíc je tu Nadace Pražské děti, která pro vás bude pořádat i další programy, aby vám ten nástup do školky zpříjemnila.