Krásné počasí podpořilo oslavu Dne dětí

1.6.2015

V neděli 31.5. se v parku za Staroměstskou radnicí odehrál fantastický Dětský Den. A jelikož bylo opravdu nádherné počasí, byl park zcela zaplněn. Děti si mohly užít v skutku pestrý program, ve kterém nechybělo vystoupení klauna Fíly, který si s sebou přivedl tygřího kamaráda a bavil především naše nejmenší Pražáčky. Dále nechybělo hudební vystoupení školní kapely Masakrózní hustec ze ZŠ Vodičkova, které doslova rozskákalo celé obecenstvo. Větší děti pak zakusily ukázku historického šermu v podání šermířské skupiny Breizh, jejíž bojovníci si podmanili historické centrum Prahy. Všechny věkové generace pak nadchlo vystoupení Šípková Růženka, které ztvárnily maličké mažoretky Rytmic z České Lípy. Na rozdíl od původní pohádky, kde celé království usnulo, při tomto vystoupení se nám park naprosto probudil. V této probuzené atmosféře přišla řada na mistry Evropy v yoyování, SLUSNY Team, kteří ukázkou svých dovedností s yoyem vyrazili dech celému publiku tak, jako se jim to už dříve povedlo například v soutěži Československo má talent nebo na mnoha mistrovstvích v této disciplíně.

Dětský den Nadace Pražské děti by ovšem nebyl pravým Dnem dětí, kdybychom nepozvali dětičky z našeho patronátního dětského domova v Krásné Lípě. Ty nejen, že měly možnost se pobavit nabitým programem, ale dostaly také příležitost se do něj zapojit. Ti nejšikovnější chlapci předvedli dynamické provedení street dance, děvčata si poté návštěvníky získala vystoupením roztleskávaček Aplaus. A aby nebylo málo kulturních zážitků, uskutečnila se i dětská módní přehlídka v podání dětí ze Základní školy Vodičkova, tentokráte zaměřená na kreativní klobouky a historické korzety. Všechny předváděné modely byly prací dětí z oděvního ateliéru této školy.

Celou akci uváděl známý televizní moderátor Alexander Hemala a přišla ji podpořit radní pro školství Městské části Praha 1 paní Mgr. Eva Špačková.

 

« 1 z 3 »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.