aktualita16

Ježíšek ani letos nezapomněl na děti z dětských domovů

18.12.2014

Na Štědrý den Ježíšek plní dětská přání po celé zemi. A je důležité, aby tomu i u dětí z dětských domovů nebylo jinak. Proto Nadace Pražské děti spolu s Městskou částí Praha 1 již tradičně organizuje charitativní projekt Ježíškova pošta, jehož cílem je zpříjemnit vánoční svátky dětem, které bohužel nemají tu možnost být se svými rodinami.


Tato vánoční akce vyvrcholila ve čtvrtek 18.12.2014, kdy Nadace Pražské děti splnila dětem z dětského domova jejich přání. Za bohatého doprovodného programu, který se nesl parkem za Staroměstskou radnicí ve znamení koled a předvánoční atmosféry, si děti převzaly své dárky. Dětem zazpívali malí zpěváčci z Dětské opery Praha a z pěveckého sboru Malostranského gymnázia Josef. Několik krásných vystoupení pro ostatní si připravily i děti z dětského domova. Senzační podívanou pro dětské i dospělé diváky byla bezpochyby exhibice mažoretek z České Lípy. Letos na dárky pro děti z dětských domovů v Krásné Lípě a Sázavě věnovala Nadace Pražské děti téměř padesát tisíc korun.

Tradiční schránka na psaníčka, kterou v parku za radnicí nadace umístila již od poloviny prosince, však byla určena i pro ostatní malé návštěvníky centra města. Ti do ní vhazovali svá přáníčka pro Ježíška až do Vánoc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.