Dětské závody v běhu na Staroměstském nám.

21.9.2018

Staroměstské náměstí ve čtvrtek výrazně omládlo a po jeho obvodu se objevila běžecká dráha, po níž se proháněly malé i trochu větší atletické naděje z mateřských a základních škol Prahy 1. Městská část Praha 1 a Nadace Pražské děti tam totiž ve spolupráci s organizací Prague Triathlon uspořádaly XVIII. ročník běžeckého závodu o pohár Nadace Pražské děti a vystoupení uměleckých a sportovních talentů v programu „My, děti z Prahy 1, jsme jedničky!“.

„Naše děti opět ukázaly, že se neztratí ve sportu ani v umění. Mám z jejich výkonů, nadšení a pracovitosti moc velkou radost. Zároveň samozřejmě velmi děkuji rodičům a paním učitelkám a pánům učitelům, kteří se dětem věnují a jejich talent u nich podporují. Na naše mateřské a základní školy můžeme být po právu hrdí,“ ocenila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková, která se spolu s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou ujala také role startéra.

Kateřina Neumannová vyzdvihla roli rodičů ve vztahu dětí ke sportu. „Já sama jsem začínala sportovat s rodiči a všem rodičům bych samozřejmě doporučila, aby se svými dětmi od mala sportovali a vedli je k pravidelnému pohybu. Sama mám moc ráda sportování v přírodě, ale jak je vidět, sport se dá dělat i v centru města,“ uvedla sympatická sportovní legenda.

Slavnostního zahájení i předávání pohárů a cen se rovněž zúčastnil i 1. zástupce starosty Prahy 1, pražský radní a předseda správní rady Nadace Pražské děti Daniel Hodek. „Nadace Pražské děti pracuje už pětadvacet let a za tu dobu odvedla obrovský kus práce. Vždyť jen za loňský rok se v rámci jejího projektu ´V Praze 1 učíme děti sportovat´ do jejích sportovních aktivit zapojilo 6 600 dětí!“ vyzdvihl Daniel Hodek.

A také běžecký závod na Staroměstském náměstí měl skvělou účast. „Na start se nám dnes postavilo 438 dětí!“ ohlásila spokojeně radní Eva Špačková a poděkovala moderátorům celé akce Šárce Markové a Stanislavu Bartůškovi i divákům, kterých se podél trati sešlo opravdu hodně.

A kdo sledoval průběh jednotlivých běhů, nám určitě dá za pravdu, že vyhráli všichni, kdo se zúčastnili, protože každá z běžeckých ratolestí dala do svého výkonu maximum. Běželo se v několika věkových kategoriích. Od základních škol pak běželi zvlášť dívky a chlapci. Medailemi a hodnotnými odměnami byla v každé kategorii ohodnocena první tři místa. Nejlépe si ale nakonec vedly děti z MŠ Revoluční a ze ZŠ nám Curieových, které si do svých škol odnesly krásné poháry.

Školáci ze základních škol si navíc vzali na starost doprovodný program s názvem „My, děti z Prahy 1, jsme jedničky!“. V něm své umění předvedly děti z Malostranské ZŠ s ukázkou akrobatického rokenrolu, chybět nemohla kapela Masakrózní hustec ze ZŠ Vodičkova, vystoupil také pěvecký sbor ZŠ a Gymnázia J. Gutha-Jarkovského s ukázkami vlastního muzikálu, mažoretky a pěvecký sbor Cukrátka ze ZŠ nám. Curieových a houslistka Veronika Jugasová a kroužek Aikido ze ZŠ Brána jazyků.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.