Děti z Prahy 1 mohou po lockdownu konečně opět sportovat

26.5.2021

 

Hned, jak to vládní protiepidemická opatření umožnila, jsme opět spustili náš sportovní projekt V Praze naučíme děti sportovat. A zájem dětí o sportování je obrovský. Tento týden jsme spustili registrace na lekce tenisu a pískování (beach volejbal pro děti) na zbytek letošního školního roku. Doslova během pár hodin děti ze škol a školek z Prahy 1 všechny nabízené lekce obsadily.

 

Každý den od úterý do pátku si děti budou moci až do začátku prázdnin užít lekce pískování a tenisu pod vedením profesionálních trenérů na sportovištích Beachclubu Strahov a na hřišti v Masné. To vše jim samozřejmě opět poskytujeme zcela zdarma.

 

Máme pochopitelně velkou radost, že po tak dlouhém lockdownu mohou děti opět naplno sportovat a chceme je v tom maximálně podpořit. Obzvláště nás však těší, že se po tak dlouhé době vrhly do sportování s takovým nadšením. Podívejte se sami, jak si děti užily letošní první lekci tenisu:

 

____

Znáte náš sportovní projekt pro děti?

Školy a školy na Praze 1 nemají dostatek kvalitních sportovních prostor pro děti. Přitom osvojení si pohybových návyků a dostatek pohybu patří k nejdůležitějším součástem zdravého vývoje našich dětí. A právě zajištění dostatku pohybu pro děti, které žijí v centru hlavního města je cílem našeho sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“.

Ve školním roce 2018/19 se ho zúčastnilo již přes 9000 dětí ze škol a školek z Prahy 1, 5 a 6.

Sportovní projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ pořádá Nadace Pražské děti již od roku 2013. Díky tomuto projektu mají možnost děti z centra Prahy pravidelně sportovat a to zcela zdarma!

V roce 2015 jsme provedli dotazníkové šetření jehož tématem byl sport a tělesná výchova v základních a mateřských školách na území Prahy 1. Hlavním zjištěním byl nedostatek kvalitních sportovních prostor (tělocvičen a hřišť) v ZŠ v centru Prahy, který neumožňuje plnohodnotnou tělovýchovnou činnost ZŠ během hodin školní tělesné výchovy (malé tělocvičny, nedostatek tělocvičen a venkovních hřišť u škol. MŠ nemají zahrady nebo hřiště.

My si však myslíme, že pohybové návyky dětí a základní sportovní dovednosti jsou pro rozvoj dětí moc důležité. Proto jsme chtěli dětem ze všech mateřských a základních škol dopřát více pohybu v profesionálním prostředí. Výsledkem této naší snahy se stal ve spolupráci s MČ Praha 1 a naším sportovním partnerem Beachclub Praha Strahov právě tento projekt.

A o co konkrétně tedy jde?

Naším cílem je sportovními aktivitami podpořit pohybový rozvoj dětí. Těmito aktivitami jsou:

???? Plážové sporty (pískování)
????‍♀️ Plavání
⛸ Bruslení
???? Tenis

???? ???? a interaktivní squash

Všechny aktivity jsou zcela zdarma včetně pomůcek, které podle požadavků dětí (např. brusle). Zajistíme také dopravu na velká kvalitní sportoviště. Na vybrané sportoviště je na základě požadavku učitele vypraven autobus. Lektorský tým je tvořen trenéry s odbornou licencí v každém sportu a se zkušeností s prací s dětmi. Sportovní program je šitý na míru všem věkovým kategoriím děti. Učitelé se nemusí do činností zapojit, děti na sportoviště jen doprovází a dozorují.

Více informací o projektu naleznete na https://www.prazskedeti.info/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.