Účast dětí loni dosáhla 7 tisíc. Projekt V Praze naučíme děti sportovat opět startuje

11.9.2022

Nový školní rok je tu. A děti ze základních i mateřských škol na Praze 1 budou opět moci zcela zdarma sportovat. Náš sportovní projekt „V Praze naučíme děti sportovat“ po prázdninách opět startuje už příští týden. Pod vedením profesionálních trenérů a na kvalitních sportovištích si tak všechny děti budou opět moci zkoušet základy tenisu, plavání, plážového volejbalu a squashe. Veškeré aktivity včetně pomůcek jim opět uhradíme. A s příchodem zimy se děti mohou opět těšit také na bruslení.

Účast dětí na jednotlivých sportovních aktivitách v rámci projektu dosáhla v loňském školním roce celkem téměř 7 tisíc. A to navzdory tomu, že

část sezóny byla zkomplikována pandemií. Sportovat se tak muselo za zpřísněných hygienických podmínek. Nám však udělalo obrovskou radost, s jakým nadšením se děti ke sportu vrátily. Bylo vidět, že jim pohyb s kamarády během pandemie opravdu chyběl.Na přelomu jara a léta jsme rovněž uspořádali 6 speciálních lekcí pro děti z válkou zmítané Ukrajiny. Jejich hlavním účelem byla snaha pomoci dětem v těžké situaci se v novém prostředí zorientovat a adaptovat. Protože má pohyb kladný vliv na psychickou pohodu a zdraví, mohly se ukrajinské děti zúčastnit rovněž účastnit našeho sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“. Jak lépe se totiž seznámit s novými kamarády, než prostřednictvím společné zábavy a her.

___

Zajímá vás více o projektu „V Praze naučíme děti sportovat“?

Veškeré informace pro rodiče i pedagogy naleznete na www.prazskedeti.info

___

O našem sportovním projektu také napsali:

https://dabpraha.rozhlas.cz/sportem-nejen-ke-zdravi-treninky-plazoveho-volejbalu-pomahaji-k-integraci-8714947

nebo

https://prazsky.denik.cz/z-regionu/piskovani-plavani-nebo-brusleni-nadace-prazske-deti-se-stara-o-sportovani-v-ce.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.