Ohlédnutí za rokem 2022 a PF

31.12.2022

S blížícím se koncem roku se naše pozornost tradičně otáčí směrem k dětem, které statečně bojují ze závažným nádorovým onemocněním na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Právě na zkvalitnění péče o ně putují prostředky z naší každoroční sbírky. Vám všem, kteří jste opět přispěli do kasičky na Staroměstském náměstí nebo na sbírkový účet patří obrovský dík.

Rovněž v období Vánoc myslíme na děti z našeho patronátního Dětského domova Krásná Lípa. Právě jim patřil náš poslední letošní program Ježíškova pošta. Jeho cílem je splnit dětem, které vyrůstají v dětském domově jejich vánoční přání, jenž adresují Ježíškovi. Protože však Vánoce nejsou jen o dárcích, ale také o společných zážitcích a pohodové atmosféře, uspořádáme každoročně dětem výlet do Prahy na Staroměstské náměstí, kde mohou nasát vánoční atmosféru. V parku za Staroměstskou radnicí jsme pro ně i letos připravili také zábavný program o který se postaral Český animační team s.r.o., BR divadlo, Šárka Marková a také Mažoretky Rytmic Česká Lípa. A na pódiu se se svými nacvičenými vystoupeními předvedly pochopitelně i děti z dětského domova.

Rádi bychom se však ohlédli za celým rokem, který byl po náročných pandemických letech konečně rokem, kdy mohly děti naplno sportovat a užívat si kulturních programů. Naplno letos běžel náš sportovní projekt V Praze naučíme děti sportovat, díky kterému děti z Prahy 1 zdarma sportují na kvalitních sportovištích. Protože aktivní pohyb je nezbytnou součástí zdravého vývoje našich dětí a u nás na Praze 1 jsou podmínky pro aktivní sportování limitované.

Rovněž jsme uspořádali nespočet divadelních, kouzelnických a hudebních programů pro děti z mateřských školek z Prahy 1 v parku za Staroměstskou radnicí. Věříme totiž, že kulturní zážitky prospívají rozvoji malých dětí. Uspořádali jsme také další ročník letních příměstských kempů v areálu našeho partnerského Beachclubu Praha Strahov, kde děti pod vedením profesionálních trenérů aktivně strávily letní prázdniny sportováním na čerstvém vzduchu. A protože chceme, aby si aktivně prožité prázdniny mohly dovolit opravdu všechny děti ze škol z Prahy 1, přispěli jsme jim opět značnou sumou. Rádi bychom poděkovali Vám všem, kteří fandíte naší práci pro děti nejen z Prahy 1. A dík patří samozřejmě také všem, kteří nám v našem úsilí pomáhají – trenérům, učitelům, vystupujícím, vychovatelům, lékařům a všem dalším partnerům. A samozřejmě také všem skvělým dětem!

Do nadcházejícího roku 2023 přejeme především pevné zdraví!

Vaše Nadace Pražské děti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.