13. Mezinárodní krajanský festival

28.9.2019
Při příležitosti Dne české státnosti 28.9.2019 jsme měli čest spolupořádat 13. ročník Mezinárodního krajanského festivalu. Čeští krajané do Prahy přivezli své umělecké soubory, aby na festivalu předvedly své umění a aby společně s námi oslavily svátek národního patrona svatého Václava.
Věříme, že právě takovéto kulturní programy, díky kterým mají Pražané a jejich děti možnost seznámit se s českými tradicemi mají ve veřejném prostoru v parku za Staroměstskou radnicí v dnešní době důležité místo. Byl to velmi silný zážitek slyšet tolik různých forem českého jazyka a zajisté nejen my jsme byli překvapeni, jak stále živé jsou tradiční kroje, lidové písně a tance u našich krajanů tak daleko od vlasti. Festivalu se zúčastnily dospělé i dětské zahraniční soubory, konkrétně 3 soubory z Chorvatska, 1 soubor ze Slovenska, 1 z ruského Novosibirsku a 3 z Ukrajiny.
Mezinárodní krajanský festival každoročně pořádá sdružení Sedm paprsků o.s., letos za podpory Hlavního města Prahy, MČ Praha 1 a Městské části Praha-Dolní Chabry a také naší nadace. Tento krásný kulturní zážitek podpořili také místostarosta Prahy 1 Pavel Nazarský, primátor Prahy Zdeněk Hřib a pražský zastupitel Martin Arden.
Festival pak pokračoval i v neděli 29.9.2019 na Hrušovanském náměstí v Dolních Chabrech.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.