Na malostranských schodech padaly rekordy

11.6.2014

Nadace Pražské děti a Malostranská základní škola za podpory Městské části Praha 1 pořádaly 10. a 11. června v zahradách Malostranské ZŠ v Karmelitské ulici sportovní akci pro žáky ze základních škol Prahy 1 „Malostranské schody“. Během dvou soutěžních dnů žáci změřili své síly hned v několika sportovních disciplínách. Hlavním cílem však bylo pokořit malostranské schody v co možná nejkratším čase.

A že to nebylo nic snadného! Během soutěžních dnů totiž padaly nejen rychlostní rekordy, ale také ty teplotní. A tak, aby se naši malí soutěžící v teplotách přesahujících třicet stupňů nepřehřáli, byl pro ně připraven stánek s občerstvením, u kterého mohli doplnit energii.

Během prvního dne závodů své síly změřili žáci 1. stupně základních škol. Časy byly téměř vyrovnané. Avšak někdo nakonec vyhrát musel. V této kategorii se nakonec nejlépe vedlo domácí Malostranské ZŠ, která si také zaslouženě odnesla vítězný pohár a jako prémii šek na 5000 korun, který Nadace Pražské děti do soutěže věnovala.

Druhý den závodili starší žáci ze 2. stupně základních škol Prahy 1. I v této kategorii byl závod velmi vyrovnaný. Nicméně tentokrát již v celkovém pořadí překonala domací „malostraňáky“ ZŠ J.Gutha Jarkovského. Dalších 5000 korun tedy putovalo do základní školy v Truhlářské ulici.

Ovšem běh do schodů nebyl jedinou náročnou disciplínou, žáci totiž mohli poměřit své schopnosti také ve skoku přes švihadlo, skoku dalekém, či hodu na koš.
Podle umístění byly děti odměněny diplomy a medailemi, školy pak poháry a šeky. Ty přišli předat 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek, radní pro školství Karolína Polverini a ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.