Zeravanek_-_vystoupeni_detskeho_folklorniho_souboru_na_Malostranskem_namesti_12

Na Malostranském náměstí bylo možné obdivovat slovácké kroje

12.12.2016

Nádherné kroje a poctivé hudební výkony ozdobily v pondělí odpoledne Malostranské náměstí. Vystoupili tam totiž členové souboru Žeravjánek a cimbálovka z obce Žeraviny, která se nachází na úpatí Bílých Karpat nedaleko Veselí nad Moravou a první zmínka o ní pochází už z roku 1447. Pěkná obec se může pochlubit zvonicí z roku 1901, kapličkou Panny Marie Lurdské z 1. poloviny 20. století a moderní kaplí sv. Alžběty z roku 2001.

„Jsem moc ráda, že jsme mohli u nás přivítat interprety slováckého folkloru, kteří už v pondělí dopoledne vystoupili v parku za Staroměstskou radnicí v rámci akce pro naše mateřské školy. Tentokrát jsme pozvali školní družiny a sousedy, ke kterým se přidali i návštěvníci Prahy 1,“ vysvětlila radní pro školství a občanskou společnost Prahy 1 Eva Špačková a poděkovala za spolupráci a podporu Nadaci Pražské děti.

Patronkou obce Žeraviny je svatá Alžběta. Kaple, která nese její jméno, byla postavena díky rodákům žijícím v Kanadě a vysvěcena byla v roce 2001.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>